Atletika.cz

Víkendová atletika za hranicemi

20 hodin 50 minut ago
Skvělé víceboje v Talence a hned několik nejlepších světových výkonů roku, taková byla víkendová atletika v zahraničí. Zde je přehled toho nejzajímavějšího, co se událo.

Češi do semifinále Evropských her

1 den 12 hodin ago
Atletické soutěže na Evropských hrách v běloruském Minsku za sebou mají první soutěžní den, který byl pro české barvy úspěšný, jelikož se našim reprezentantům podařilo postoupit přímo do semifinálových bojů. Obě smíšené štafety si odvezou z Běloruska stříbrné medaile. Smíšená štafeta na 4x400 metrů se pak posunula na postupové místo na světový šampionát v Dauhá.

Jedinečná Uibová a famózní techniky

4 dny 14 hodin ago
Na vítkovickém stadionu proběhl osmapadesátý ročník mezinárodního mítinku Zlatá tretra a edice to byla skutečně vydařená. Shaunae Miller-Uibová přepsala historii závodu na 300 metrů. K tomu byla překonána dvě nejlepší světová maxima tohoto roku a padlo pět rekordů mítinku.

Tretru čeká parádní atletická podívaná

5 dnů 1 hodina ago
V ostravském Hotelu Clarion proběhla předzávodní tisková konference k 57. ročníku mezinárodního mítinku Zlatá tretra, které se zúčastnily i české oštěpařské hvězdy Nikola Ogrodníková a Jakub Vadlejch. Následně na ně navázali zvuční zahraniční hosté.

Brňáci lákají na „Mistrák jak Brno“

1 týden ago
„Zaplňte Palačák, bude to Mistrák jak Brno.“ Republikový šampionát, který v pátek 26. a sobotu 27. července hostí stadion Pod Palackého vrchem, má svou oficiální video pozvánku. V 90vteřinovém spotu lákají do Brna atleti, kteří prošli zdejší atletikou anebo zde stále trénují.

Štafetový NR a další víkendová atletika

1 týden ago
Uplynulý víkend nebyl pouze ve znamení Diamantové ligy v Rabatu a mistrovství České republiky do 22 let. Závodilo se i v mnoha dalších domácích i zahraničních destinacích. Z českého pohledu se o nejvýraznější počin postarala reprezentační štafeta mužů na 4x100 metrů, která vylepšila vlastní národní rekord.

Záplava rekordů mítinku v Rabatu

1 týden 1 den ago
Diamantový seriál se přesunul na africký kontinent. Jeho hostitelem byl tentokrát marocký Rabat. Tento podnik se musel obejít bez české účasti, přesto nabídl velice atraktivní atletickou podívanou a v řadě disciplín padaly rekordy mítinku.

Čtyři rekordy MČR, tři double na dráze

1 týden 1 den ago
Neděle v pražském Edenu při republikovému šampionátu do 22 let přinesla další čtyři nejlepší výkony historie soutěže (celkem tedy za oba dny osm), v podání Lady Vondrové na 400 m př., Viktora Šinágla na 1500 m, Adély Záhorové v dálce a štafety jabloneckých dívek na 4x400 m. Během mistrovského víkendu se podařilo ovládnout Anetě Chlebikové 5000 a 1500 m, Nikole Bendové na 100 a 200 m a Vondrové 400 m hladkých i s překážkami.

V sobotu hned čtyři rekordy MČR

1 týden 2 dny ago
Pražský Eden hostí republikový šampionát do 22 let počtvrté, poprvé však na prahu léta namísto jeho konce. Program prvního dne ozdobily rekordy mistrovství na čtvrtce Lada Vondrová, na pětce Aneta Chlebiková, ve výšce Lada Pejchalová a v trojskoku Ondřej Vodák. Reprezentační štafeta juniorek na 4x100 metrů zaběhla nový národní rekord.

Famózní Warholm a pátý Vadlejch

1 týden 4 dny ago
Seriál Diamantové ligy se přesunul do norské metropole. Jediným českým zástupcem byl oštěpař Jakub Vadlejch. Novým evropským rekordem zazářil na čtvrtce překážek domácí šampion Karsten Warholm. Padlo hned sedm nejlepších světových výkonů roku.

Špotáková na Tretře

1 týden 4 dny ago
Zlatá tretra se nezadržitelné blíží a její organizátoři nadále odhalují další hvězdná jména, která se ostravskému publiku představí. Soutěž oštěpařek ozdobí svou účastí světová rekordmanka Barbora Špotáková. Dalším držitelem světového rekordu, jenž si na stadionu ve Vítkovicích zazávodí, bude americký sprinter Christian Coleman.

Vondrová a Červenková zazářily na Academice

1 týden 5 dnů ago
Úterní podvečer patřil na pražském Strahově tradičnímu mezinárodnímu mítinku Praga Academica. O jeho nejvýraznější výkony se postaraly překážkářka Lada Vondrová a koulařka Markéta Červenková.

Pohár rozhlasu vyvrcholil v Plzni

1 týden 6 dnů ago
Na plzeňském atletickém stadionu proběhlo celorepublikové finále jednapadesátého ročníku Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou, který je určen pro žáky druhého stupně základních škol.

Novinky z IAAF, vlastně Světové atletiky

2 týdny ago
Rada Mezinárodní asociace atletických federací na svém víkendovém jednání v Monaku odsouhlasila novou značku, od října by se měl místo IAAF začít používat název World Athletics. Výkonný orgán světové atletiky také prodloužil suspendaci Ruska, vyslechl si zprávu o přípravách MS v Eugene v roce 2021, schválil nový antidopingový systém pro silniční závody, a také posvětil časový pořad a kvalifikační kritéria pro MS juniorů v Nairobi 2020.

Elitní čtvrtka na Zlaté tretře

2 týdny 3 dny ago
Organizátoři Zlaté tretry hlásí další hvězdná jména. Tentokrát je obohacena startovní listina závodu na 400 metrů, kde se představí bahamský národní rekordman Steven Gardiner a americká naděje Kenny Bednarek.

Hejnová třetí na DL v Římě

2 týdny 4 dny ago
Hned čtyři čeští reprezentanti se představili na mítinku Diamantové ligy v Římě. Nejvýraznější stopu zanechala překážkářka Zuzana Hejnová. Duel českých oštěpařek vyzněl lépe pro Nikolu Ogrodníkovou.
Checked
12 minut 18 sekund ago
Subscribe to Atletika.cz feed