Atletika.cz

"Diamantovka" završí první dekádu

16 hodin 37 minut ago
Už jen patnáct dní zbývá do startu jubilejního desátého ročníku nejprestižnějšího atletického seriálu Diamantová liga. Při této příležitosti vám přinášíme zajímavý statistický přehled soutěže, ve které se v minulosti neztratili ani čeští atleti.

Tretra hlásí první hvězdy

2 dny 16 hodin ago
Osmapadesátý ročník nejkvalitnějšího mezinárodního mítinku Zlatá tretra se v tomto roce odehraje na vítkovickém stadionu 20. června. Již nyní je na seznamu potvrzených startů řada hvězd světové i domácí atletiky.

Víkendová atletika ve světě

3 dny 14 hodin ago
Atletická sezóna v zámoří je již v plném proudu, což se projevilo i v letošních statistikách. Hned v pěti případech se měnili leadeři průběžných světových tabulek. Přinášíme tradiční přehled toho nejzajímavějšího, co se o uplynulém atletickém víkendu v zahraničí událo.

Půlmaratonské tituly pro Homoláče a Hrochovou

5 dnů 10 hodin ago
V rámci Pardubického vinařského půlmaratonu proběhlo již pojedenácté také mistrovství České republiky na této trati. V mužské kategorii obhájil prvenství z loňského roku Jiří Homoláč. Mezi ženami získala své první půlmaratonské zlato Tereza Hrochová.

„Jednička“ Atletiky je tu

6 dnů 6 hodin ago
V polovině dubna startuje 71. sezóna časopisu Atletika, jediného specializovaného magazínu o královně sportů u nás. Co přináší „jednička“ roku 2019?

O půlmaratonské tituly opět v Pardubicích

1 týden ago
V sobotu 13. dubna proběhne Pardubický vinařský půlmaraton. Již pojedenácté se bude v jeho rámci konat také mistrovství České republiky na této distanci. Na startu uvidíme například Jiřího Homoláče, Víta Pavlištu nebo Petru Kamínkovou.

Drahotová: Mé tělo si potřebuje odpočinout

1 týden 1 den ago
Chodkyně Anežka Drahotová po zisku loňského stříbra na evropském šampionátu v Berlíně letos zatím neprožívá tak dobrou sezónu. Pro namlsaného českého fanouška mohou být její výkony v posledních závodech trochu zklamáním. Nicméně Anežka nepropadá panice, jelikož si je vědoma, do vrcholných akcí zbývá ještě řada měsíců.

Praha hostí Kongres Evropské atletiky

1 týden 2 dny ago
Již o nadcházejícím víkendu bude naše metropole hostit vzácnou událost, Kongres Evropské atletiky. Ve dnech 12. – 14. dubna se v Praze sejdou nejvyšší představitelé nejen evropské, ale i světové atletiky.

Běžecký víkend s českou radostí

1 týden 3 dny ago
Uplynulý atletický víkend byl zejména ve znamení silničních běhů a chůze. Velmi příjemným překvapením byl výkon běžkyně Marcely Joglové, která na maratonu v Rotterdamu vyhověla nominačním požadavkům pro start na mistrovství světa v Dauhá. Přinášíme přehled toho nejzajímavějšího, co se ve světě atletiky o víkendu událo.

Poděbradské triumfy pro Giorgiovou a Mizinova

1 týden 5 dnů ago
Vítězi 87. ročníku chodeckého mítinku Poděbrady Walking se stali Italka Eleanora Giorgiová a ruský nezávislý závodník Vasilij Mizinov. Mistrovské tituly berou Anežka Drahotová a Lukáš Gdula.

Rojasová opět na vzestupu

1 týden 6 dnů ago
Venezuelská trojskokanka Yulimar Rojasová patří ve světě atletiky k závodnicím s největším potenciálem stát se jednou z nejvýraznějších osobností tohoto sportu. Nezaujímá ovšem pouze extravagantním zjevem, ale hlavně jedinečnými výkony. Za svou poměrně krátkou trojskokanskou kariéru dokázala získat již dva tituly halové mistryně světa a jednou se radovala ze světového zlata i pod otevřeným nebem. Podaří se jí ho obhájit letos v katarském Dauhá?

Chodecký svátek v Poděbradech za dveřmi

2 týdny ago
Už jen několik dní zbývá do startu 87. ročníku tradičního chodeckého závodu Poděbrady Walking, který je zároveň mítinkem EA, mezistátním utkáním a domácím republikovým šampionátem v chůzi na 20 kilometrů. Nebudou chybět obhájci loňských prvenství ani česká jednička Anežka Drahotová. Návštěvníky čeká i bohatý doprovodný program.

Ptejte se Moiry Stewartové

2 týdny 1 den ago
Pozvánku do naší pravidelné rubriky „Rozhovor měsíce“ tentokrát přijala běžecká naděje Moira Stewartová, která nás reprezentovala na nedávném světovém krosovém šampionátu.

Nominace do Jokohamy schválena

2 týdny 2 dny ago
Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo nominaci na mistrovství světa štafet, které v tomto roce hostí Jokohama. Do Japonska odcestuje patnáct českých reprezentantů.

Víkendová atletika v zámoří

2 týdny 3 dny ago
Zatímco v Evropě zbývá do startu letní sezóny ještě několik týdnů, na druhé straně Atlantického oceánu je již v plném proudu. Přinášíme přehled toho nejzajímavějšího, co se za „velkou louží“ o uplynulém víkendu událo.

Krosovému MS vládli Afričané, Stewartová 70.

2 týdny 5 dnů ago
V dánském Aarhusu se odehrálo 43. mistrovství světa v přespolním běhu. Stejně jako v minulých letech mu jasně dominovali běžci z afrického kontinentu. Z titulů v hlavních kategoriích se radovali Uganďan Joshua Cheptegei a Keňanka Hellen Obiriová. Jediná česká zástupkyně Moira Stewartová skončila sedmdesátá.
Zaškrtnuto
2 hodiny 57 minut ago
Subscribe to Atletika.cz feed