Ze čtyřicítky na čtrnáct se zúžil seznam adeptek a adeptů na Golden Tracks. Prestižní evropské ocenění za letošní rok si laureáti odnesou na sobotním galavečeru v Tallinnu.

1 den 4 hodiny ago
Sprinterské disciplíny nabízely v letošním roce vskutku jedinečné výkony a strhující duely, ať už se jednalo o ty očekávané nebo naopak velmi překvapivé. Kteří atleti a atletky vládli sprintům v uplynulé sezóně?

Výjezd rozhodčích na zahraniční mítinky

1 den 16 hodin ago
Změnu v přístupu a vnímání postavení rozhodčích atletiky by měl přinést nový koncept, který ukáže, že jejich práce nemusí být pouze dohled nad dodržováním pravidel atletiky. V rámci motivace a dalšího rozvoje, byl v letošním roce zahájen pilotní výjezd rozhodčích na významné mítinky v Berlíně a Chorzowě s cílem sledování práce zahraničních kolegů.

IAAF Challenge 2019

3 dny 16 hodin ago
Disciplíny, které nejsou součástí Diamantové ligy mají v rámci IAAF své Challenge. Jak si vedli v uplynulé sezóně nejlepší atleti ve vícebojích a kladivu?

Maraton na OH se zřejmě poběží v Sapporu

6 dnů 10 hodin ago
Silniční závody se při nadcházejících olympijských hrách nejspíše neuskuteční kvůli zdejšímu horkému klimatu přímo v Tokiu, ale několik set kilometrů severněji vzdáleném Sapporu. Uvedl to ve svém prohlášení MOV, krok podporuje i světová atletická asociace.

Kdo je ve hře o světový trůn?

1 týden ago
Období anket se naplno rozběhlo. Takřka souběžně s Evropskou atletikou oznámila nominace na nejlepší atletku a atleta také světová asociace, přičemž šanci odnést si ocenění při gala 23. listopadu v Monaku má 11 žen a 11 mužů.

Kosgeiová první maratonkyní pod 2:15

1 týden 1 den ago
Atletika zažila mimořádný maratonský víkend. V sobotu ve Vídni padla v podání Keňana Kipchogeho (a jeho početné ekipě vodičů) vysněná dvouhodinová hranice. V neděli pak na druhé straně Atlantiku posunula možnosti žen i Brigid Kosgeiová, když v Chicagu jako první zvládla maraton pod 2:15, a rovnou téměř o minutu – 2:14:04. Trochu paradoxně se tak ženský světový rekord dostal k mužskému na 12,5 minuty, blíže už byl naposledy v roce 2003, kdy zaběhla dosavadní maximum Britka Radcliffeová (2:15:25).

Kipchoge prolomil magickou hranici

1 týden 3 dny ago
Keňský běžec Eliud Kipchoge ve Vídni přepisoval historii, když se stal prvním závodníkem, který dokázal zaběhnout maratonskou trať pod dvě hodiny, když zaběhl čas 1:59:40.

Katarské vrcholy - 3. část

1 týden 5 dnů ago
Uplynulý světový šampionát v Dauhá byl plný jedinečných výkonů a dramatických duelů. Které disciplíny byly skutečnými klenoty tohoto globálního atletického svátku?

Katarské vrcholy - 2. část

1 týden 6 dnů ago

Katarské vrcholy – 1. část

2 týdny ago

Vadlejch pátý ve světovém finále

2 týdny 3 dny ago
Mistrovství světa v katarském Dauhá vyvrcholilo desátým soutěžním dnem. Posledním českým zástupcem byl oštěpař Jakub Vadlejch, který si vyházel páté místo.

Staněk 10. v jedinečném koulařském klání

2 týdny 4 dny ago
V průběhu devátého soutěžního dne jsme měli zastoupení v třech disciplínách. Tomáš Staněk si vyházel v nejkvalitnější koulařské soutěži historie desáté místo. Oštěpař Jakub Vadlejch hladce postoupil do finále. Štafeta čtvrtkařů obsadila jedenáctou příčku. Mílařka Sifan Hassanová, Hellen Obiriová na pětce a Joe Kovacs v kouli vylepšili rekordy šampionátu. Trojskokanka Yulimar Rojasová nezaostala daleko za světovým rekordem.

Muhammadová má WR, Hejnová doběhla 5.

2 týdny 5 dnů ago
Jeden světový rekord a tři nejlepší světové výkony roku, to je bilance osmého soutěžního dne na mistrovství světa v Dauhá. Američanka Dalilah Muhammadová zaběhla ve finále čtvrtky překážek nové historické světové maximum. Jediná česká zástupkyně v dnešním programu Zuzana Hejnová byla pátá.

Staněk do finále MS

2 týdny 6 dnů ago
Sedmý soutěžní den světového šampionátu v Dauhá byl na českou účast poměrně bohatý. Na stadionu Khalifa se představilo pět českých reprezentantů. Koulař Tomáš Staněk se probil do finále. Cesta mílařky Kristiiny Mäki skončila v semifinále. Filip Sasínek a Jakub Holuša nepostoupili z rozběhu na 1500 metrů. Kateřina Cachová obsadila v sedmiboji šestnácté místo. Vrcholem večera bylo finále žen na 400 metrů, které ovládla Bahrajnka Salwa Eid Naserová z Bahrajnu v jedinečném čase 48.14.

Hejnová opět ve světovém finále

3 týdny ago
V průběhu šestého soutěžního dne na mistrovství světa v Dauhá hájily české barvy čtyři naše reprezentantky. Zuzana Hejnová nebude chybět ve finále na 400 metrů překážek. Kristiina Mäki postoupila do semifinále. Eliška Staňková si odváží sedmnácté místo a na stejné pozici je v průběžném pořadí sedmiboje Kateřina Cachová.

Oštěpařky se trápily, Hejnová postoupila

3 týdny 1 den ago
Poměrně početné zastoupení měla česká atletika v pátého soutěžního dne mistrovství světa v Dauhá. Trio Barbora Špotáková, Irena Šedivá a Nikola Ogrodníková bojovalo v oštěpařském finále. Na dráze se představily Lada Vondrová a Zuzana Hejnová. Rekord šampionátu překonal americký půlkař Donavan Brazier.

Čtyři české postupy na MS

3 týdny 2 dny ago
Do večerního programu čtvrtého soutěžního dne nastoupily čtyři české atletky a jejich postupová bilance byla stoprocentní. Do finále oštěpařek postoupilo trio Irena Šedivá, Barbora Špotáková a Nikola Ogrodníková. Z rozběhu na 400 metrů se probila Lada Vondrová.

Železného svěřenci se chystají do boje

Svěřenci Jana Železného přivezli z předešlého světového šampionátu v Londýně dvě medaile. Petr Frydrych sice v Dauhá chybí, ale Jakub Vadlejch své stříbro obhajovat bude. Druhým želízkem v ohni bude sedmá žena loňského ME Irena Šedivá. Jak vidí šance svých svěřenců a jaké jsou jeho dosavadní dojmy z tohoto mistrovství?
Checked
20 minut 10 sekund ago