Atletika.cz

Vadlejch druhý v Birminghamu

1 den 17 hodin ago
Seriál Diamantové ligy pokračoval po delší odmlce v britském Birminghamu, kde se představila také dvojice českých reprezentantů. Oštěpař Jakub Vadlejch si vyházel druhé místo. Mílař Jakub Holuša doběhl devátý.

Evropa nastoupí proti USA v plné síle

4 dny 22 hodiny ago
Tým Evropy odtajnil největší hvězdy, které se v jejím dresu představí na utkání se Spojenými státy americkými, které se uskuteční ve dnech 9. a 10. září v běloruském Minsku.

Špičkové techniky na Panamerických hrách

5 dnů 22 hodiny ago
Zatímco v Evropě byl uplynulý víkend ve znamení evropských šampionátů družstev. Za Atlantickým oceánem proběhly Panamerické hry, které hostila peruánská Lima. Vynikající kvalitu měly zejména některé technické disciplíny.

Češi do 1. ligy, Portugalci mezi elitu

6 dnů 23 hodiny ago
Evropské šampionáty družstev jsou již minulostí. Po uplynulém víkendu je jasné, že český tým se v příštím ročníku zúčastní první ligy. Naopak do Superligy se vrací Portugalsko. Jak dopadly jednotlivé skupiny mistrovství Evropy družstev?

Poláci slaví, stateční Češi sestupují

1 týden 1 den ago
V Bydhošti to byla bitva, jak se patří. Mistry Evropy družstev se stali poprvé v historii Poláci, na domácí půdě předčili německé obhájce, kteří byli těsně třetí před Francouzi a čtvrtými Italy, ve hře o medaili byli před poslední disciplínou i pátí Britové. Český tým se přetahoval o elitní skupinu s Ukrajinci, nakonec o kousek podlehl. Umístění na pomyslných stupních v neděli vybojovala na patnáctce třetí Kristiina Mäki.

Češi i díky triumfu Hejnové zatím sedmí

1 týden 2 dny ago
Nejtěsnějším možným způsobem drží reprezentace na evropském šampionátu týmů v Bydhošti poslední místo zajišťující Superligu pro příští ročník. Před osmou Ukrajinou jsou totiž při prozatímní bodové shodě sedmí díky vítězství Zuzany Hejnové na čtvrtce překážek. Druhé místo přidal pro družstvo na stadionu Zdzisława Krzyszkowiaka koulař Tomáš Staněk, třetí pak oštěpařka Irena Šedivá a mílař Holuša. Na čele jsou Poláci s náskokem 11.5 bodu před druhými Francouzi, o 22 před třetími Italy, obhajující Němci jsou až pátí (manko na čelo 33 b).

Vadlejch druhý, stoprocentní Němci

1 týden 3 dny ago
V polské Bydhošti odstartovala nejvyšší skupina evropského šampionátu družstev. Obě dnešní "finále" ovládli němečtí reprezentanti, kteří tak založili na obhajobu prvenství z Lille. V oštěpu byl za Weberem druhý Jakub Vadlejch, především díky němu českému týmu patří zatím čtvrté místo. V kvalifikacích sprintů uspěla šestice jeho kolegů, na čtvrtce překážek byla Zuzana Hejnová byla vůbec nejrychlejší, Vít Müller druhý.

Český tým je v Bydhošti, připraven k boji

1 týden 4 dny ago
Už i větší část výpravy dorazila - ve čtvrtek večer, po celodenní cestě - do dějiště mistrovství Evropy družstev. Český tým je tak se středeční partou v Bydhošti kompletní a od pátku do neděle bude v metropoli Kujavsko-pomořského vojvodství v severním Polsku usilovat o setrvání v Superlize.

Češi v Bernu a další víkendová atletika

2 týdny ago
Týden po domácím republikovém šampionátu se někteří naši atleti vydali na mítinky do zahraničí, kde si nevedli vůbec špatně. Bez zajímavosti nebyly jistě i další atletické podniky bez české účasti.

Ptejte se Jakuba a Michala Forejtových

2 týdny 4 dny ago
V současné době platí za jedny z největších talentů české atletiky a možné nástupce diskařských legend Ludvíka Daňka, Imricha Bugára nebo Gejzy Valenta. Řeč je o Jakubovi a Michalovi Forejtových, kteří nám při nedávném MEJ v Boras udělali stříbrnou a bronzovou radost. Právě oni přijali pozvánku k „Rozhovoru měsíce“.

Semenyaová nebude obhajovat titul mistryně světa

2 týdny 5 dnů ago
Případ atletek s přirozeně vyšší hladinou testosteronu má za sebou další bitvu. Nejvyšší švýcarský soud napodruhé dal zapravdu IAAF a pravidlo o omezení tohoto hormonu u běžkyň od čtvrtky po míli potvrdil. Půlkařská suverénka Caster Semenyaová umělé snižování odmítla a vyloučila i start na jiné trati, na MS v Dauhá tak bude chybět.

Schválen tým pro ME v Bydhošti

3 týdny ago
Předsednictvo ČAS v úterý schválilo nominaci pro Mistrovství Evropy družstev, jehož superligu hostí od pátku do neděle 9.–11. srpna polská Bydhošť.

Zlatý závěr v Baku díky Davidíkovi

3 týdny 1 den ago
Atletika na Evropském olympijském festivalu mládeže má za sebou poslední dva dny. Nejradostnější zpráva přišla z osmistovky, kde vylovil milovník rybaření Jakub Davidík zlato, na dohled medailím byly také výškařka Klára Krejčiříková a mílařka Karolína Sasynová. Celkem z ázerbájdžánské metropole vezou mladí sportovci šest cenných kovů, atleti přispěli dvěma.

Ozdobou soboty čtvrtky Vondrové a Müllera

3 týdny 2 dny ago
Na stadionu Pod Palackého vrchem vyvrcholil druhým dnem republikový šampionát mužů a žen. Skvěle se v sobotu v Brně prezentovala Lada Vondrová na hladké čtyřstovce, na té překážkové pak Vít Müller. Dál se kupříkladu zachvěl rekord MČR na půlce díky Filipu Šnejdrovi a oštěpařka Barbora Špotáková získala svůj třináctý titul. To ale není ani zdaleka vše, posuďte sami.

Šéftrenérem ČAS se stane Jan Netscher

3 týdny 3 dny ago
Předsednictvo Českého atletického svazu na svém zasedání v sobotu 27. července projednalo návrh výběrové komise, která doporučila předsedovi ČAS jmenovat do funkce šéftrenéra Mgr. Jana Netschera a na základě tohoto projednání jej předseda ČAS jmenoval k 16. září 2019 do funkce. Vystřídá tak Tomáše Dvořáka, který post šéftrenéra zastával deset let.

Pátek v Brně přinesl sprinterské rekordy

3 týdny 4 dny ago
Netradičně den před víkendem odstartoval republikový šampionát, který po osmi letech opět hostí moravská metropole. Na stadionu Pod Palackého vrchem vyrovnal Jan Veleba národní rekord a zároveň tím překonal rekord šampionátu. Ten pak na 4x100 m také vylepšily sprinterky USK Praha. Pozoruhodných výkonů však bylo v horkém odpoledni více.
Checked
2 hodiny 30 minut ago
Subscribe to Atletika.cz feed