Trojskokanská esa na Zlaté tretře

2 dny 23 hodiny ago
Organizátoři Zlaté tretry odhalili jména dalších zahraničních hvězd, které se představí na 59. ročníku Zlaté tretry v Ostravě. Trojskokanské soutěže ozdobí současní suveréni této disciplíny Christian Taylor a Yulimar Rojasová. Startovat by měla také tyčkařská olympijská šampionka Katerina Stefanídiová.

Staněk rozzářil Nehvizdy

4 dny 10 hodin ago
Koulař Tomáš Staněk se postaral o nejkvalitnější výkon třetího ročníku mezinárodního mítinku Hvězdy v Nehvizdech. Hned ve čtyřech z pěti disciplín byl překonán rekord mítinku.

Světový šampion i výzva českých sprinterů

4 dny 1 hodina ago
Mezinárodní mítink Czech Indoor Gala se nezadržitelně blíží a organizátoři odhalili další hvězdná jména, která by se měla ve středu 5. února v ostravské hale představit. V jejich čele stojí několikanásobný mistr světa na trati 800 metrů Mohammed Aman. Na šedesátce mužů pak vyzvou Zdeněk Stromšík a Jan Veleba vítěze tohoto mítinku z roku 2018 Yuniera Peréze ze Španělska.

Dvacetimetrový Staněk a skvělé sprinty

1 týden 1 den ago
Na 48. ročníku tradičního mítinku Jablonecká hala zahájilo sezónu hned několik českých reprezentantů včetně koulaře Tomáše Staňka, který dokázal přehodit dvacetimetrovou hranici. Vynikající časy byly k vidění na hladké i překážkové šedesátce.

Elitní startovní pole na HJ Grand Prix

1 týden 2 dny ago
Ani letos nechybí v atletickém kalendáři tradiční mezinárodní výškařské mítinky Beskydská laťka a Hustopečské skákání, které tvoří již třetím rokem seriál Agrotec High Jump Grand Prix Třinecké železárny Moravia Steel. Také v rámci tohoto ročníku se můžeme těšit na ty největší hvězdy světové výšky v čele s medailisty z posledního světového šampionátu v Dauhá.

Staněk v Jablonci i Nehvizdech

1 týden 3 dny ago
Hned v úvodu letošní halové sezóny se na našem území uskuteční dva kvalitně obsazené mezinárodní mítinky, kterými jsou Jablonecká hala a Hvězdy v Nehvizdech. Ani na jednom z nich by neměl chybět český koulařský rekordman Tomáš Staněk.

Bukowiecki vyzve Staňka na Czech Indoor Gala

1 týden 4 dny ago
Mužská koulařská soutěž by měla být jedním z vrcholů letošního ročníku Czech Indoor Gala. Předběžná startovní listina zahrnuje řadu elitních světových koulařů, kteří se utkají s domácí hvězdou Tomášem Staňkem. V jejich čele stojí Staňkův tradiční rival Polák Konrad Bukowiecki.

SAP sportovních gymnázií pro Brno a Plzeň

1 týden 5 dnů ago
V Ostravě se uskutečnil Středoškolský atletický pohár sportovních gymnázií. Vítěznou trofej si odvezli chlapci z Brna a děvčata z Plzně. K vidění byl i jeden český dorostenecký rekord zásluhou čtvrtkaře Tadeáše Plačka.

Vondrová si řekla o Nanking

1 týden 6 dnů ago
Ve strahovské nafukovací hale proběhlo akademické halové mistrovství České republiky. O nejvýraznější výkony se postarali čtvrtkařka Lada Vondrová a výškař Marek Bahník.

Ptejte se Terezy Petržilkové

2 týdny ago
S atletikou začínala nezvykle pozdě. První závody absolvovala v 21 letech, přesto za poslední tři sezóny dosáhla skvělých úspěchů a dnes už si jen těžko bez ní můžeme představit reprezentační štafety na 4x400 metrů. Řeč je o Tereze Petržilkové, která přijala naši pozvánku k „Rozhovoru měsíce“.

Mahučichová korunní princeznou světové výšky

2 týdny 2 dny ago
V posledních letech vládne světové výšce suverénním způsobem Ruska Marija Lasickeneová, která okusila hořkost porážky jen sporadicky. V drtivě většině klání byla naprosto dominantní. Nyní se však zdá, že jí roste velmi zdatná konkurentka v mladičké Ukrajince Jaroslavě Mahučichové.

Vondrová a Tentoglou na Czech Indoor Gala

2 týdny 3 dny ago
Do mezinárodního mítinku Czech Indoor Gala zbývá už jen necelý měsíc a organizátoři odhalili jména dalších hvězd, které se 5. února představí divákům v ostravské hale. Mezi nimi jsou i česká čtvrtkařská jednička Lada Vondrová a evropský dálkařský šampion Miltiadis Tentoglou z Řecka.

Špotáková a Staněk mění kouče

2 týdny 4 dny ago
Další dvě hvězdy české atletiky hlásí pro olympijskou sezónu změnu trenéra. Oštěpařka Barbora Špotáková zahájila spolupráci s Janem Tylčem, od kterého naopak odešel koulař Tomáš Staněk, který se vrací do skupiny Petra Stehlíka.

Dauhá NEJ kláním uplynulé dekády

2 týdny 5 dnů ago
V letech 2010 – 2019 proběhla celá řada globálních atletických vrcholů. Vůbec tím nejkvalitnějším z nich byl však ten poslední, kterým bylo mistrovství světa v katarském Dauhá.

Vrcholy halové sezóny 2020

2 týdny 6 dnů ago
Halová sezóna 2020 již klepe na dveře. Přinášíme tak přehled těch nejzajímavějších atletických podniků, které letos pod střechou doma i v zahraničí proběhnou.

Pětice Čechů v rankingu TFN

3 týdny ago
Celkem pěti českým atletům se podařilo umístit v TOP 10 v rámci světového rankingu za rok 2019 dle prestižního magazínu Track and Field News.

Drahotová jde vstříc nové výzvě

3 týdny 2 dny ago
Hned několik elitních českých atletů se před olympijskou sezónou rozhodlo pro změnu trenéra. To je také případ chodkyně Anežky Drahotové, která přešla pod křídla australského kouče Brenta Vallance.

Kipchoge 2. NEJ sportovcem dle AIPS

3 týdny 3 dny ago
Nejlepšími sportovci roku se dle Mezinárodní asociace sportovních novinářů (AIPS) stali argentinský fotbalista Lionel Messi a americká gymnastka Simone Bilesová. Neztratili se však ani zástupci a zástupkyně královny sportu. Mezi muži obsadil druhé místo keňský maratonec Eliud Kipchoge. V kategorii žen byla třetí jamajská sprinterka Shelly-Ann Fraser-Pryceová.

Úspěšný start do roku 2020

3 týdny 5 dnů ago
Český atletický svaz a Česká atletika, s.r.o. přejí hodně štěstí, zdraví a mnoho úspěchů všem atletům a fanouškům královny sportu i v roce 2020.
Checked
2 hodiny 33 minuty ago
Subscribe to Atletika.cz feed